👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی شرکت بهره بردداری و زهکشی از شبکه آبیاری مغان

ارتباط با ما

... دانلود ...

فهرست مطالب

مقدمه 4

تقدیر 4

خلاصه ای از تاریخچه شبکه آبیاری و زهکشی مغان 5

آشنایی با شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی 6

سرفصل فعالیت های شرکت بهره برداری مغان 7

مشخصات کلی شبکه آبیاری و زهکشی مغان 8

وضعیت آب و هوا 12

فعالیتهای تعمیرات و نگهداری شبکه مغان 13

اساس نامه شرکت 23

نمونه ای از عملیات اجرائی مورد نیاز تعمیر و نگهداری شبکه آبیاری و زهکشی مغان 34

نیازهای تعمیراتی تاسیسات الكترومكانیكال و هیدرومكانیكال سد و شبكه و ایستگاههای پمپاژ 37

سد میل و مغان 37

ایستگاه پمپاژ یك 39

ایستگاه پمپاژ سه 42

ایستگاه پمپاژ شش 43

ایستگاه پمپاژ هفت 45

ایستگاه پمپاژ هشت 46

مقدمه

مغان جلگه وسیعی است که در شمال استان اردبیل و در غرب دریای خزر بر روی مدار 48-5/47 درجه شرقی و 20/39-42/39 درجه نصف النهار شمالی واقع شده و به واسطه عبور رودخانه مرزی ارس این دشت به دو قسمت مغان ایران و میل جمهوری آذربایجان تقسیم گردیده است. دشت مغان در ساحل راست رودخانه ارس واقع شده که از شمال به رود اس و دشت میل در جمهوری آذربایجان و از شرق در امتداد خط مرزی به جمهوری آذربایجان از جنوب به شهرستان گرمی و مشگین شهر و دامنه های رشته جبال سبلان و از غرب به شهرستان اهر محدود می باشد.

تقدیر

تقدیر و تشکر می کنم از سرپرست کارآموزی خودم جناب آقای مهندس رستم کامکار واستاد گرامی جناب آقای دکتر نظری که در طول دوره کارآموزی راهنما و مشوق من بودند و همچنین از جناب آقای مهندس بخشی زاده که مرا در امر کارآموزی در بخش فنی اداراه شرکت بهره برداری و نگهداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان یاری کردند و موجب تهیه چنین گزارش کارآموزی را برایم فراهم آوردند.

خلاصه ای از تاریخچه شبکه آبیاری و زهکشی مغان

توسعه کشاورزی در دشت مغان به صورت دیم کاری از سال 1328 توسط سازمان برنامه و بودجه وقت و با تاسیس و راه اندازی شرکت شیار آذربایجان آغاز گردید. طرح توسعه کشاورزی فاریاب به صورت نمونه در سطح 4030 هکتار در سال 1330 با شروع ساختمان شبکه آبیاری T مورد توجه قرار گرفت که بهره برداری از آن در سال 1332 آغاز گردید. جهت گسترش عمران دشت و توسعه منابع آب و خاک منطقه. مطالعات شبکه آبیاری A طی سالهای 8-1337 با ظرفیت 17 متر مکعب در ثانیه و با سطح زیر کشت 18 هزار هکتار آن مورد توجه بود که اراضی تحت پوشش شبکه T را نیز در بر گرفت.

مطالعات شبکه آبیاری و زهکشی مغان در سطح 90 هزار هکتار از سال 1345 شروع و قسمتی از آن که اراضی شبکه های A.A.T برگشتی و اراضی تراس بالاتر را شامل می شد از سال 1353 بهره برداری رسید.

در طرح اولیه توسعه شبکه آبیاری و زهکشی مغان مقرون بوده از 90 هزار هکتار اراضی ناخالص تحت پوشش شبکه 48 هزار هکتار توسط شرکت کشت و صنعت و دامپروری بزرگ دولتی موسوم به کشت و صنعت و دامپروری مغان و 32 هزار هکتار بقیه توسط 9 شرکت سهامی زراعی مورد توجه بهره برداری قرار گیرد.

در سال 59-1358 شرکت های سهامی زراعی متشکله به لحاظ عدم موفقیت در جلب اعتماد و علاقه زارعین منحل شد و اراضی زراعی تحت کنترل آنها و 6 هزار هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان به قطعات 6. 3 و 12 هکتاری به زارعین صاحب نسق عضو آن شرکت ها و یا زارعین بی زمین واگذار گردید.

آشنایی با شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی مغان

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی مغان در راستای سیاستهای نوین اقتصاد دولت جمهوری اسلامی ایران به منظور ایجاد اصلاحات و تغییرات اساسی در ساختار نظام اقتصادی کشور و واگذاری بخشی از فعالیت های خدماتی دولت به بخش خصوصی و براساس توافق نامه شماره 200/51944 مورخ 22/5/1370 وزارتخانه های نیرو کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه به منظور بهینه سازی توزیع آب کشاورزی و بهره برداری بهتر از کانالهای آبیاری و زهکشی با به کارگیری اصل بهره برداری و نیز اجرای سایر امور و وظایف قید شده در اساسنامه طی شماره 206 مورخ 26/12/1370 نزد اداره ثبت رسیده است که سهامداران آن به شرح جدول (1-1) می باشد. جدول (1-1): مشخصات سهامداران شرکت بهره برداری مغان

اسامی سهامداران

درصد سهام

ملاحظات

شرکت سهامی مدیریت منابع آب ایران

24 درصد

شرکت خدماتی مهندسی آب و خاک کشور

25 درصد

شرکت سو داش توپراق

26 درصد

شرکت کشت و صنعت اسلامی م مغان

25 درصد

👇محصولات تصادفی👇

فایل اتوکد پلان معماری طبقه دوم آپارتمان مسکونی 5 طبقه کامل قابل ویرایش شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان نقده بررسی تطبیقی استملاك اتباع بیگانه در حقوق ایران وحقوق مكزیك پروژه در مورد حسابداری منابع انسانی پاورپوینت نظام نگهداری منابع انسانی (فصل پنجم کتاب مدیریت استراتژیک منابع انسانی و روابط کار تألیف دکتر ناصر میرسپاسی)