👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق ماشینهای برداشت ذرت

ارتباط با ما

... دانلود ...

ذرت ارزشمندترین محصول زراعی ما به حساب می‌آید. شما می‌توانید این محصول را در تمام 50 ایالت پیدا كنید. این محصول بیشترین زمین زراعی را اشغال كرده است. این محصول یك محصول ملی است كه سالها پیش قبل از آنكه اروپاییان به سرزمین ما بیایند توسط هندیان به آمریكا راه یافته است و می‌توان گفت كه از آمریكا به سایر كشورها برده شده است.

در سالهای اخیر زه و زمینهای زیر كشت ذرت تنها برای دانه مورد برداشت قرار می‌گیرد (خوشه‌ها پوست كنده شده یا چیده می‌شوند قبل از جمع‌آوری كل محصول) و زمینهای باقی‌مانده جهت چرا یا خوراك یا تعلیف سایر حیوانات اهلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گسترش ماشینهای برداشت ذرت

مدت زمان نه چندان دوری خوشه‌های ذرت با دست برداشت می‌شد. ماشینهایی كه شما امروزه مورد استفاده قرار می‌دهید نسبت به ماشینهای اولیه كاملا جدید هستند.

در حدود سالهای 1951 بیشتر از زمینهای زیر كشت با دست برداشت می‌شدند. امروزه در سایر كشورها بخش وسیعی از زمینها هنوز هم با دست برداشت می‌شوند.

تاریخ‌های لیست شده در زیر تاریخچه تكاملی ماشینهای برداشت ذرت را نشان می‌دهد.

1880. اولین جمع كننده با اهمیت ذرت ثبت شد.

1885. پوست كن و خردكن ذرت اختراع شد.

1892. جمع‌كننده ذرت به صورت تجاری ساخته شد.

1928. جمع‌كننده دو ردیفه سوار ساخته شد.؟؟؟

از سال 1946 اصلاحات زیادی در ماشینهای جمع‌آوری ذرت انجام شد و آن را تبدیل به یك ماشین مهم در صنعت كشاورزی ماشینی نمود.

از دهه 30 به بعد ماشینهای جمع‌كننده و پوست كننده وارد عمل شدند كه كاری تركیب از دو عمل جمع‌آوری و پوست كندن را انجام می‌دادند و اكنون كه ماشینهای برداشت به بازار آمده‌اند كه جهت برداشت ذرت قابل انطباق می‌باشند و به یكی از مهمترین و محبوب‌ترین ماشینهای برداشت تبدیل شده‌اند.

نوع و اندازه ماشینهای برداشت ذرت

در این بخش ما سه نوع از ماشینها را بررسی خواهیم كرد.

1 ـ ماشینهایی كه ذرت را می‌چینند. این نوع از ماشینها تنها خوشه ذرت را (بلال) تنها از ساقه ایستاده آن می‌چینند. اما خوشه را پوست نمی‌كنند و دانه را جدا نمی‌سازند كه نوع اصلاح یافته این ماشین ذرت شیرین را نیز برداشت می‌نماید.

2 ـ ماشینهایی كه ذرت را جمع‌آوری می‌كنند. نام Corn-Picker اغلب برای این ماشین مصطلح است در حالیكه در اصل این یك ماشین چیننده و پوست كننده می‌باشد. این دستگاه خوشه‌ها را از ساقه‌های ایستاده در زمین چیده و سپس برگهای اطراف آن را جدا می‌نماید.

3 ـ ماشینهای جمع‌كننده و پوست‌كننده. این ماشین خوشه‌های چیده شده جمع‌آوری كرده و سپس برگهای آن را جدا كرده سپس دانه‌های آن را از غلاف خوشه جدا می‌سازد. این دستگاه را می‌توان به دستگاههایی كه خوشه ذرت را می‌چینند متصل كرد.

👇محصولات تصادفی👇

نقشه آبراهه های حوضه آبریز اردستان ، ریگ زرین و سیاه کوه روش حل در مدار قرار گرفتن واحدها (نیروگاه ها) با استفاده از الگوریتم ژنتیک روش‌های مدرن بسته بندی مواد غذایی دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی بررسی اثرات اقتصادی الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) بر صنعت بیمة كشور